21-11-2022
Instalacja artystyczna – wystawa czasowa

Adolf Szyszko-Bohusz

Muzeum Politechniki Krakowskiej wraz z Muzeum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i Wydziałem Architektury Wnętrz ASP prezentują niecodzienną instalację artystyczną poświęconą twórczości:
Adolfa Szyszko-Bohusza – nieprzeciętnego architekta, konserwatora, rektora krakowskiej ASP, pierwszego dziekana i założyciela jednego z najstarszych wydziałów na PK: Wydziału Architektury, w tym (razem z Izydorem Stellą-Sawickim i Walerym Goetlem), inicjator utworzenia Politechniki Krakowskiej (1945r.).

– Instalacja obejmuje impresje na temat obiektów architektonicznych autorstwa Adolfa Szyszko-Bohusza, twórcy otwartego na poszukiwania w celu przekraczania granic w budowaniu doświadczeń swoich i odbiorców na styku architektura‒przestrzeń‒styl – mówi kurator wystawy, prof. dr hab. Beata Gibała-Kapecka z Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP.

Autorami wystawy, która po raz pierwszy prezentowana była w 2020 r., a więc Roku Adolfa Szyszko-Bohusza, są: dr Hubert Albertusiak, dr Patrycja Ochman-Tarka, dr Wojciech Kapela, mgr Kaja Czajczyk, mgr Anna Bas.

Kuratorzy wystawy: prof. dr hab. Beata Gibała-Kapecka oraz mgr Lilianna Lewandowska.

Aranżacja wystawy w Muzeum Politechniki Krakowskiej: prof. dr hab. Beata Gibała-Kapecka oraz mgr Lilianna Lewandowska.

Wystawę można oglądać od 20.11.2022r. do 31.01.2023r.
wstęp do Muzeum PK jest bezpłatny